„Nem rozumieme“ – „intelektuálom” z SNS...

Autor: Peter Teličák | 30.3.2009 o 18:30 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  1645x

Priznám sa, že komentovanie - správania sa a činov, našich politikov som nepovažoval za obzvlášť dôležité a potrebné. „Intelektuáli" z SNS ma však presvedčili, že zareagovať je niekedy potrebné...:)

„Nem értem" - (a nie len ja sám) ich politickému životu, ktorý je vo veľkej miere postavený na osočovaní a defraudovaní ľudí líšiacich sa od ich infantilne naprojektovaného „ideálu"- vzdialenému však na hony ideálu, ktorý by mal človek túžiaci po spravodlivosti, čestnosti, [...] uznávať a ctiť.

Ich „presvedčivé" (chvalabohu len pre niektorých), avšak nereflektované floskule adresované národu, prostredníctvom ktorých si neustále berú na mušku našich južných susedov (žeby z(o) (ne)zištných dôvodov?)  - hlavne v dobe pred voľbami hlavy štátu,  urážajú aj ľudí poctivých a slušných, vážiacich si základné hodnoty, po ktorých by človek nemal nezmyselne dupať.

SNS však nie! Ich potreba je iná, a tá si vyžaduje aj takéto prostriedky - hlavne ak sa má pomôcť dostať sa k moci svojmu kolegovi z „partaje" - je predsa dobré použiť aj floskule. Pekná to vizitka politickej  práce...

Intelektuál - z latinského inter legere (môžeme preložiť ako vnútorné čítanie), by sa mal vyznačovať pozornému naslúchaniu znameniam doby (politickej, spoločenskej, náboženskej, [...]) - jeho reakcie by nemali byť unáhlené, rýchle a lacné (sľubujúce často blahobyt) - takéto „riešenia" sú predsa indikátorom skorého neúspechu.

Minulosť nás učí (a to často bolestne), že ak je možné sa dopracovať k nejakému správnemu riešeniu (a teda k úspechu), je potrebné vynaloženie nemalého úsilia - teda poctivej driny, ktorá sa neskrýva za frašku a gýč.

Nasledujúce prezidentské voľby môžu byť výzvou na zmenu, ktorú náš národ urgentne potrebuje. Potrebujeme na čele ľudí, vážiacich si základné ľudské hodnoty.

Nepomôžu nám lacné a rýchle riešenia vystrihnuté z komunistickej čítanky marxizmu - leninizmu, ale zodpovedné postavenie sa zoči - voči problémom, ktorých riešenie si vyžaduje nasadenie a námahu, nie pretvárku a gýč.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovensko ako Švajčiarsko, hotová diaľnica. Politici sľubujú, voliči im veria čoraz menej

Denník SME pred troma mesiacmi spustil projekt Sluby.sme.sk, kde odhaľuje nesplnené sľuby politikov.

KOMENTÁRE

Politici sú tiež len zamestnanci

Sľuby politikov nemôžu mať hodnotu nevkusných predvolebných nálepiek.

KOMENTÁRE

Diabol, z ktorého sa zrodil boršč

Nebezpečná invázna rastlina zaplavila Rusko. Skúsenosti s ňou má aj Slovensko.


Už ste čítali?