„Nem rozumieme“ – „intelektuálom” z SNS...

Autor: Peter Teličák | 30.3.2009 o 18:30 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  1657x

Priznám sa, že komentovanie - správania sa a činov, našich politikov som nepovažoval za obzvlášť dôležité a potrebné. „Intelektuáli" z SNS ma však presvedčili, že zareagovať je niekedy potrebné...:)

„Nem értem" - (a nie len ja sám) ich politickému životu, ktorý je vo veľkej miere postavený na osočovaní a defraudovaní ľudí líšiacich sa od ich infantilne naprojektovaného „ideálu"- vzdialenému však na hony ideálu, ktorý by mal človek túžiaci po spravodlivosti, čestnosti, [...] uznávať a ctiť.

Ich „presvedčivé" (chvalabohu len pre niektorých), avšak nereflektované floskule adresované národu, prostredníctvom ktorých si neustále berú na mušku našich južných susedov (žeby z(o) (ne)zištných dôvodov?)  - hlavne v dobe pred voľbami hlavy štátu,  urážajú aj ľudí poctivých a slušných, vážiacich si základné hodnoty, po ktorých by človek nemal nezmyselne dupať.

SNS však nie! Ich potreba je iná, a tá si vyžaduje aj takéto prostriedky - hlavne ak sa má pomôcť dostať sa k moci svojmu kolegovi z „partaje" - je predsa dobré použiť aj floskule. Pekná to vizitka politickej  práce...

Intelektuál - z latinského inter legere (môžeme preložiť ako vnútorné čítanie), by sa mal vyznačovať pozornému naslúchaniu znameniam doby (politickej, spoločenskej, náboženskej, [...]) - jeho reakcie by nemali byť unáhlené, rýchle a lacné (sľubujúce často blahobyt) - takéto „riešenia" sú predsa indikátorom skorého neúspechu.

Minulosť nás učí (a to často bolestne), že ak je možné sa dopracovať k nejakému správnemu riešeniu (a teda k úspechu), je potrebné vynaloženie nemalého úsilia - teda poctivej driny, ktorá sa neskrýva za frašku a gýč.

Nasledujúce prezidentské voľby môžu byť výzvou na zmenu, ktorú náš národ urgentne potrebuje. Potrebujeme na čele ľudí, vážiacich si základné ľudské hodnoty.

Nepomôžu nám lacné a rýchle riešenia vystrihnuté z komunistickej čítanky marxizmu - leninizmu, ale zodpovedné postavenie sa zoči - voči problémom, ktorých riešenie si vyžaduje nasadenie a námahu, nie pretvárku a gýč.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Na náramok treba myslieť, Rusko nemôže zájsť ani na viedenské vianočné trhy

Pavol Rusko je siedmym občanom, ktorý dostal monitorovací náramok bez odsúdenia.

DOMOV

Danko v dume dvoril Rusom, keď prekrúcajú ´68, mlčí

Danko je absolútne mimo reality, ohodnotil proruský sentiment politológ.


Už ste čítali?